BO
PROTSIV
площа 159.8 м.кв.
рік проекту 2024
локація Київська обл.
КОНЦЕПТ
Створюючи архітектуру з нуля, ти маєш безліч напрямків та форм, які обмежені тільки твоєю уявою та габаритом ділянки забудови. В даному випадку, цей обʼєкт мав головне обмеження - існуючий фундамент до архітектури, яка незадовільняла замовника.
Основним критерієм до вибору стилю та форми концепту будівлі, був прямокутний плитний фундамент, який був обмеженням габаритів будинку.
Дана прямокутна форма, ідеально підійшла під архітектуру майже класичного барнхаусу з повністю новим планування та нарощенням другого поверху.

ПЛАНУВАЛЬНЕ РІШЕННЯ
Даний простір будинку розбитий на два блоки, публічний та приватний. Вони розмежовані як зонально, так і по рівнях та обʼєднані внутрішнім простором другого світла вітальні.
На першому поверсі розміщені всі необхідні приміщення для функціонування всього будинку: дві вхідні групи (центральна та тераса внутрішнього двору); прохідна гардеробна, що розміщена в зоні передпокою, яка виконує функцію закритого тамбуру та має вхід до техприміщення; великий гостьовий санвузол суміщений з пральним вузлом; гостьова кімната вільного призначення, яка може бути, як спальня, так і кабінет чи спортзал; містка кладова під сходами та велика кухня-вітальня з каміном та другим світлом.
Другий поверх: три просторі спальні та великий обʼєднаний санвузол.

ГЕНПЛАН
В супереч неправильній формі земельної ділянки, нам вдалось ефективно використати всю її площу. Як і сам будинок, ділянка також умовно розділена на дві зони:
- публічну (вхідна/вʼїздна групи, зона парковки авто);
- приватну (закрита територія внутрішнього двору, де розмістили зону відпочинку з шезлонгами, місце під невеликий наземний басейн, барбекю та вуличний кінотеатр з екраном у вигляді глухої стіни гостьового будинку).

Згідно технічного завдання та побажань замовника, на надньому подвірʼї, ми розмістили гостьовий будинок.
Функціональне призначення даної споруди вільне. Зовнішній вигляд та форма закладені концептуально згідно стилю головного будинку. Форма та площа перспективної забудови, дозволяє розмістити там ряд приміщень: сауну, зону відпочинку, вуличний бар, технічні приміщення для обладнання по догляду за ділянкою та будинком, відкрите приміщення для садового інвентарʼя.
Головною особливістю внутрішнього двору та паралельного розміщення тераси до фасаду гостьового будинку, є вуличний кінотеатр. Зручні, збільшеної глибини сходи (60 см) на всю ширину тераси, дозволяють їх використовувати, як місця для сидіння під час перегляду фільмів на великому екрані правильної форми (16:9), розміром 4800х2700мм.




АР
Головною виразністю стилю барнхаусу, є прямокутна форма в плані одного блоку споруди з двоскатним безкарнизним дахом.
Аскетичні класичні елементи у даному стилі, ми видозмінили на більш практичніші, які краще будуть інтегруватися в котеджну заміську архітектуру.
В архітектурі даного будинку розроблено безліч іноваційних рішень та продумано ряд складних вузлів, для відповідності даному стилю, але із своїми особливостями та характером (наприклад, цокольний вузол з ефектом тіньового шва).



КБ
Відміність від класичного барнхаусу найбільше спостерігається у несучих конструкціях будівлі. Навідмінну від класичного деревʼяного каркасника, ми спроектували будинок змішаної конструктивної схеми з камʼяними несучими стінами, вертикальними несучими елементами з зонах збільшеної відповідальності та з монолітним залізобетонним перекриттям.
Для забезпечення стійкості та надійності конструктивних елементів в зоні вітражу вітальні, було розроблено збірну металеву раму та трисигментну арку, що забезпечать надійність закріплення алюмінієвого профілю вітражу до конструкцій будівлі.







ВК
В будинку запроектована автономна система водопостачання та водовідведення, що передбачає використання власної свердловини як основного джерела води. Подача води здійснюється глибинним насосом, який автоматично вмикається при відкритті водорозбору.
Гаряче водопостачання забезпечується ємнісним бойлером, який може підігріватися від системи опалення (електричний або твердопаливний котел) або за допомогою вбудованого електричного ТЕНу.
Система водовідведення передбачає встановлення септика на території ділянки. Септик приймає всі побутові стоки з будинку та здійснює їх початкове очищення. Для подальшої очистки та вивезення накопичених відходів передбачене регулярне обслуговування асенізатором (відкачування вмісту спеціалізованим транспортом). Це забезпечує стабільну роботу системи та екологічну безпеку ділянки.




ОВ
У будинку встановлена комбінована система опалення з двома джерелами тепла: електричним настінним котлом та твердопаливним котлом. Для акумулювання тепла використовується буферна ємність об’ємом 1000 літрів, яка забезпечує стабільну роботу системи та підвищує ефективність використання твердого палива. Крім того, система включає ємнісний бойлер для гарячого водопостачання, що також може підігріватися від котлів.
На першому поверсі реалізоване низькотемпературне опалення за допомогою водяної теплої підлоги, на другому – радіаторне опалення з можливістю індивідуального регулювання температури. Уся система працює через розподільчі колектори, з можливістю зонального управління. Буферна ємність забезпечує накопичення тепла від твердопаливного котла та дає змогу оптимально перемикатися між джерелами тепла.


